Xiaomi Pad 7 Pro Ortaya Çıktı: Snapdragon 8 Gen 2 ve 144 Hz Ekran

Xiaomi yılın ilk çeyreğinde Pad 6 serisi tabletlerini piyasaya sürmüştü. Şirketin şu anda bir sonraki model olan Pad 7 serisi üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Cihaz “N81A” model numarası ile birlikte gelecek ve Tianma tarafından üretilen 10 inçlik bir ekrana sahip. Xiaomi Pad 7 Pro’nun 1480×2367 çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip bir LCD panele sahip olması bekleniyor.

Xiaomi Pad 7 Pro, eski sızıntılarda belirtildiği gibi en yeni nesil Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile desteklenecek. Ayrıca bir önceki Pad 6 Pro gibi dört stereo hoparlör sistemine sahip olacağı bekleniyor ve bu model Xiaomi şirketinin yeni nesil Android 14 tabanlı HyperOS dağıtımını barındıracak.

Bu cihazın henüz ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir karar yok. Pad 6 Pro modeli gibi Çin pazarına özel bir cihaz olabilir ve bu özelliklerden dolayı muhtemelen cihaz 500 dolar bandında satışa sunulacaktır.

Xiaomi Pad 7 serisi hakkında henüz resmi bir açıklama yok. Resmi açıklama geldiğinde bütün özellikler kesinlik kazanacaktır. Xiaomi, 29 Kasım etkinliğinde bu cihazlara ayrıntılı olarak değinecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x