Mehmet Ali Akben, Vakıf Katılım Genel Müdürlüğü görevine getirildi

Vakıf Katılım Genel Müdürlüğü görevine Mehmet Ali Akben getirildi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Vakıf Katılım’ın 31 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında Mehmet Ali Akben, kurumun Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Mehmet Ali Akben, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nden yüksek lisans mezunu olan Akben, 1986 yılında Faisal Finans Kurumu’nda bankacılık kariyerine başladı.

1989-1999 yılları arasında Kuveyt Türk’te Mali İşler Müdürü olarak görev yapan Akben, 1999-2011 yılları arasında Anadolu Finans Kurumu ve Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2012 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kurul üyeliğine atanan Akben, 2015 tarihi itibarıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanlığı’na atandı.

Mayıs 2023 tarihine kadar iki dönem BDDK Başkanlığı yapan Akben, 2018’de Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyeliğine, Haziran 2023’te de Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na atandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x