Katil zanlısından mahkemede ilginç savunma: “Manifestonun katı kuralları vardır; pişman değilim”

Kayseri’de husumetlisinin arkadaşını öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kocasinan ilçesinde Emre Kiremitçi ile arkadaşı M.K. arasında iddiaya göre; alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sonrası taraflar ayrıldı. Daha sonra Kiremitçi, M.K.’ye ulaşmak için yakın çevresini araştırdı.

Bunun üzerine Kiremitçi, 8 Mart’ta 2 arkadaşı ile M.K.’nin taksicilik yapan yakın arkadaşı Mustafa Kılıçaslan’ın aracına bindi. Bir süre sonra takside çıkan tartışmada Kiremitçi, yanında getirdiği tabanca ile Kılıçaslan’a ateş ederek öldürdü.

Kiremitçi ile arkadaşları Necmettin A. ve Erşan K. kaçtı. Çalışma başlatan polis ekipleri, 650 saatlik güvenlik kamera görüntüsü izledi. Kiremitçi’nin Antalya’da olduğunu belirleyip, operasyon düzenleyen ekipler, şüpheliyi yakaladı.

Necmettin A. ile Erşan K. de Kayseri’de gözaltına alındı. 3 şüpheliden Emre Kiremitçi tutuklandı, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi. 3 şüpheli hakkında tasarlayarak kasten öldürme suçundan dava açıldı.

Katil zanlısı Kiremitçi

“PİŞMAN DEĞİLİM”

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın önceki duruşmalarında sanık Kiremitçi, M.K.’yi planlandığı şekilde öldürmek istediğini, ancak ulaşamayınca yakın arkadaşı Mustafa Kılıçaslan’ı öldürdüğünü söyledi.

Kiremitçi, “Manifestonun katı kuralları vardır. Biri size yanlış yapıyorsa ve onu bulamıyorsanız; onun en yakın arkadaşını öldürürsünüz. Ben de öyle yaptım.” dedi.

Asıl hedefinin aralarında alacak verecek meselesi olan M.K. ve ailesinin olduğunu belirten Kiremitçi, “M.K. ile annesi, babası ve kız kardeşini öldürecektim. Çantamda, Türkiye’de kullanılmayan özel mermilerim vardı. Eğer yakalanmasaydım, Kayseri’ye gelip, M.K.’yi de öldürecektim. Pişman değilim.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x